آموزش نرم افزار Timing Solution - قسمت 36

نرم افزار

تحلیل های پدیده شناسی در Timing Solution

از جمله تحلیل‌های استاندارد موجود در این برنامه، روشی است به نام "Phenomenological" (برپایه مدل‌های پدیده شناسی). در این بخش نحوه عملکرد این مدل را شرح میدهیم. Phenomenological Models برپایه ایده‌های نجومی می‌باشد. در این مدل‌ها، برنامه علاوه بر محاسبه موقعیت‌ها و پارامترهای فیزیکی اجرام مادی، اهمیت (Weight) هر یک از فاکتورها را نیز تعیین می‌کند. برای تعیین وزن برای هر یک از پارامترها، از دانش فنی شبکه عصبی استفاده می‌کنیم. قبل از اجرای این تحلیل، بایستی کل تاریخچه قیمت موجود را به دو بخش مجزا تفکیک کنید، بازه‌های "Training" و "Testing" :

Q2KKAAAQRmK7OGpsHDtbYOlfFhwoqZ6XW4ssxtt2.pngمرز بین این دو بازه LBC نامیده می شود (the Learning Border Cursor). ایده اصلی این مدل این است: ما با استفاده از تاریخچه قیمت بازه Testing، مدل‌های زیادی را بهینه سازی (Optimize) می‌کنیم. سپس نحوه پیش بینی همه مدل‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم. به اینصورت می‌توانیم قابلیت پیش بینی همه مدل‌ها را تخمین بزنیم. مدل‌های نجومی زیادی را آنالیز کرده و سپس سه نمونه از آنها را که در بازه Testing بهترین پیش بینی را ارائه دهد، انتخاب می‌کنیم. برای بدست آوردن پیش بینی نهایی، برنامه LBC را روی آخرین کندل قیمت موجود ست کرده و مجددا شبکه عصبی را بهینه سازی می کند، حالا کل تاریخچه قیمت موجود را در نظر می‌گیرد. بنابراین مدل‌هایی که بهترین پیش بینی را در گذشته داشته‌اند را پیدا کرده و از این مدل‌ها برای پیش بینی آینده استفاده می‌کنیم. در اینجا منظور از آینده، درست بعد از آخرین کندل قیمت موجود (در موقعیت LBC)که برای پیش بینی کلیه تاریخچه قیمت در نظر گرفته شده است، شروع می‌شود.

در این قسمت این عملیات را با هم انجام میدهیم. قبل از هر چیز، تاریخچه قیمت را دانلود کنید؛ که بایستی دیتای روزانه باشد. برای اجرای این روش تحلیلی، لازم است حداقل دیتای قیمت 5 سال باشد. مرحله بعدی تفکیک کل تاریخچه قیمت به دو بازه زمانی، Training و Testing می باشد. راه‌های زیادی برای انجام این کار در نرم افزار Timing Solution وجود دارد؛ ساده ترین راه استفاده از کلیک راست موس است. روی نمودار قیمت نشانگر موس را در جایی که می‌خواهید LBC را ست کنید، قرار داده و راست کلیک کنید و سپس گزینه "Set LBC …" را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید. سپس روی این گزینه کلیلک کنید:

ehxVynvp4v13ZYikEuOiYMqdwA9AVmyuP0OfoqXW.png

و سپس گزینه "Set LBC …" را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید. سپس روی این گزینه کلیلک کنید:

LnLMSW7C2Gw9FLXfjlg0WvqI0jWrGZ8Tu01g4Z40.png

و حالا با هایلایت شدن گزینه "Phenomenological.ts"، این روش تحلیلی را  اجرا کرده‌ایم: برنامه 33 مدل نجومی مختلف را آنالیز کرده و بهترین مدل‌ها را انتخاب می‌کند و پیش بینی نهایی را بر اساس مدل‌های انتخاب شده ارائه می دهد:

89Z7FL9dcK8BfBsxglWIAEb6SItoJkMHYmbaUILS.png

تنها پارامتری که پیشنهاد می‌کنم تغییر دهید، طول بازه Testing است. سعی کنید LBC را روی نمودار قیمت در موقعیت‌های مختلف قرار دهید. من معمولا دو حالت را امتحان می کنم: در حالت اول، دو ماه اخیر را به عنوان بازه Testing استفاده می‌کنم (با این کار می‌توانیم مدل‌هایی را پیدا کنیم که اخیرا پیش بینی خوبی ارائه کرده اند)، در حالت دوم، سال‌های مختلف را برای بازه Testing استفاده می‌کنم (زیرا به دنبال پیدا کردن مدل‌های ثابت و دائمی هستیم).

 

نظرات کاربران

0 / 1500
مقاله‌های مشابه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تحلیل‌اپ می‌باشد و محفوظ است. 2024 ©