آموزش نرم افزار Timing Solution - قسمت 31

نرم افزار

باتوجه به اینکه درحال حاضر کامپیوترهای پیشرفته‌ای در اختیار داریم، به راحتی می‌توانیم کلیه محاسباتی که منجمین باستان با سختی زیاد در طول سال‌های متمادی انجام میدادند را اکنون در کسری از ثانیه انجام دهیم، بنابراین زمان بطور کاملا صحیح محاسبه می‌شود. بخش Neural Network را اجرا کرده و این مدل پیش بینی را انتخاب کنید:

Uzw4TOmEcgNz4FFMw6NyTE8KQkd29rYiLJqL8Uol.png

با انتخاب این گزینه پنجره زیر برای تعیین مدل‌های پیش بینی نمایش داده می شود:

wgkTauJ2DEx9HpQ6aKHRRae0cYBYhTthO998JC5V.png

با انتخاب گزینه‌های مختلف شما می‌توانید موقعیت سیارات در بخش‌های مختلف زودیاک را تحلیل کنید. این موقعیت ها عبارتند از : Dignity (سروری)، Detriment (وبال)، Exaltation (شرف)، Fall (هبوط)، Terms ، Face و Decanates :

T7jARaP4CUvXt0rQFyqnhi84tXVyyW7VgKQDT8Eb.png

بنابراین برنامه تاثیرات قرارگیری سیارات در نقاط مختلف زودیاک را بر بازار سهام پیدا می کند. گزینه زیر به شما این امکان را می دهد که تقسیم بندی های متفاوت از زودیاک را بررسی کنید:

MfV3LnuDIydMLcrVnhoJXA9TXadXm0OVjAZ5XsDV.pngبه عنوان مثال خورشید را در یکی از بخش‌های سه گانه زودیاک (Triplicities) فرض کنید. و حالتی که مثلا "خورشید در یکی از بروج آتشی" باشد، این وضعیت شامل سه برج حمل (Aries)، اسد (Leo) و قوس (Sagittarius) میشود. در نمودار زیر این بروج  با بخش‌های قرمز رنگ نشان داده شده است:

ep3wu0WWjat67UGfpopyIqPbisymkwYnQjoV5YVQ.png

مثال در مورد بروج اصلی ابتدای هر فصل"خورشید در بروج Cardinal" در نمودار زیر نشان داده شده است:

WzPCCfQ0BaJRUIgcGxgffxK4nSy87kPzJ72Hpfuq.png

مثال در مورد بروج هر نیمسال "قرار گیری خورشید در نیمسال دوم یا نیمکره بالایی نمودار" به شکل زیر می باشد:

9Nc6pAAWEjyuh6M66Y4KIMpwxDat6Hev6tHBjc4X.png

در اینجا سعی کنید یک مدل فقط با تنظیم این گزینه ایجاد کنید:

btubGEfo0a6n6SiGXSfWWaKMCYLeliYDDRgiFb7P.png

با اینکار متوجه می‌شوید که روش‌های قدیمی چگونه کار میکنند. همچنین سعی کنید از Geo و ترکیب Geo+Helio استفاده کنید. سعی کنید برای دیتای کمتر از روزانه از زودیاک "In Mundo" استفاده کنید. البته بدیهی است که منجمین باستان تنها با زودیاک Geo کار می کردند:

nicBuXk6O6H5B0s83HF7osCjqjOJz6YZwMKWUgAl.png

در گزینه زیر آیتم‌های مربوط به حکمرانی سیارات (Rulership) را می‌توانید انتخاب کنید:

MMWB4cEp8MWYjMEQy8E8k7TpfBKlIsF7Pr5oFRDa.png

درصورتی که گزینه "Own rulership" را انتخاب کنید، برنامه موقعیت سیارات را هنگامی که در بروج تحت مالکیت خود قرار بگیرند آنالیز میکند، مانند: قرارگیری خورشید در برج شرف خود، یا قرارگیری ژوپیتر در Ptolemy Term که تحت مالکیت ژوپیتر می باشد. درصورتی که گزینه "Mutual rulership" را انتخاب کنید، حالت‌های بیشتری از ارتباط دو سیاره در اختیار شما قرار میگیرد، مانند: قرارگیری خورشید در برج شرف ژوپیتر، یا قرارگیری ژوپیتر در Ptolemy Term که تحت مالکیت ونوس می باشد. شدیدا توصیه میکنم که این گزینه را امتحان کنید. این آخرین گزینه برای تمرین می باشد:

nx7YmLFjtHCpHXywa3XQqlOIJLuV7h6aUIkXghjx.png

این گزینه به شما این امکان را میدهد که زاویه بین سیارات را بررسی کنید. به عبارت دیگر موقعیت زودیاک به عنوان زاویه بین سیارت تعیین میشود. پارامتر بسیار مهم بعدی تعداد کندل های قیمت است که در مراحل اجرای شبکه های عصبی استفاده میشود. که شدیدا توصیه به تغییر این پارامتر و امتحان کردن حالت‌های مختلف آن میشود.

TsdC4tnjkImKgxmKrhkjykR89PYzqsJFcE1Lj9To.png

توصیه می‌کنم از این مدل برای تاریخچه قیمت روزانه استفاده کنید. من معمولا برای اجرای شبکه عصبی با کل دیتای موجود شروع به کار میکنم (قبل از Learning Border Cursor) (گزینه "All"). سپس از 1000 کندل (bar) استفاده می کنم (معادل 4 سال = دوره های ریاست جمهوری)، سپس 2000 کندل و 5000 کندل. روی گزینه "Train" کلیک کنید: