آموزش نرم افزار Timing Solution - قسمت 29

نرم افزار
پیش بینی بر پایه سیکلهای نجومی

مدلهایی که برای این نوع پیش بینی ها بکار می رود بر اساس این فرضیه می باشد که موقعیت سیارات یا زوایای بین آنها به نوعی وابسته به حرکات بازار سهام می باشد. منظور من این نیست که حرکت بازار به دلیل قرارگرفتن خورشید در میزان یا بخاطر تثلیث (120 درجه) عطارد – مریخ می باشد. در واقع هنوز نمیدانیم چه ارتباطی بین سیارات و عملکرد بازار وجود دارد. اما میتوان اینگونه توضیح داد که نوعی ارتباط بین افت و خیزهای بازار و روابط و قرارگیری سیارات در آسمان وجود دارد. بطوریکه نتایج آماری این نظریه را اثبات میکند. اما برای ما آگاهی از وجود این ارتباط کافیست تا بتوانیم با آن کار کنیم. بنابراین میتوانیم با استفاده از این روابط پیش بینی هایمان را انجام دهیم . تاریخچه قیمت روزانه دیتای مورد نظرتان را دانلود کنید و روی این گزینه کلیک کنید:

TbAwPZj9PZWxkD8obHlpSX3oGvJVeinFCqZOT5jX.pngسپس چنین نموداری دریافت میکنید:

ssmdqaLIfvnQw6My3XP4jn4OZmEPreOmXEFBV4Ul.pngاین نمودار نشان میدهد که با عبور خورشید از صور فلکی مختلف در زودیاک، قیمت چگونه تغییر می کند. در واقع آنچه که مشاهده می کنید سیکل سالیانه (خورشید) می باشد. حالا صفحه اصلی چارت را ببینید:

cDKpDOQnuTVUvJgEOWFdelhvoFguBkbWorpIoi9g.pngمنحنی سبز رنگ عملکرد سیکل سالیانه را نسبت به زمان نشان می دهد. برای اینکه بتوانید این منحنی را روی نمودار قیمت نمایش دهید روی این گزینه کلیک کنید:

mZ8KBztAt5HccTGueJEOgFYyDqtWNwq2BBnFk867.png

مشابه این نمودار، شما میتوانید هرسیکل نجومی دیگری را محاسبه کنید. به عنوان مثال، زاویه بین ماه و خورشید را آنالیز کنید، یعنی سیکل دوره های ماه:

OeYX5dBgazJNJOoaDSYx0gnE78LHRyPVCQKiTRNB.png

همچنین این امکان وجود دارد که از زودیاک های مختلف استفاده کنید. سیکل ایجاد شده از موقعیت عطارد با زودیاک خورشید مرکز را ببینید:

NsE0UNZYgh5p8WY2TfpnAkHbRirK87hvj5sJTomo.png

"Mercury – Mercury" در اینجا به معنی اینست که موقعیت Mercury (عطارد) بررسی می شود. هنگامی که شما سیاره ها/زودیاک ها را تغییر می دهید، برنامه بطور اتوماتیک خط پیش بینی را مجددا رسم می کند. ممکن است شما تنها با یک سیکل کار کنید (من معمولا با سیکل سالیانه شروع می کنم). اما زمانی که شما بیش از یک سیکل را بکار ببرید نتایج بهتری خواهید گرفت. روی این گزینه کلیک کنید:

hjlvToN0YuqLgvPI3paknMoGzF7nYoa6SnKTXwZU.png

سیکلهایی که شما با آنها کار می کنید به بخش "Composite Box" منتقل می شوند. بنابراین شما میتوانید هر تعداد سیکلی که نیاز دارید به این قسمت اضافه کرده و خط پیش بینی براساس چندین سیکل نجومی بدست بیاورید. به تصویر زیر نگاه کنید:

maRl8HzRsvopwj7EJquhK85dEGuik1hHMWF6nUKs.png

خط آبی نشان دهنده یک سیکل ترکیبی بر اساس موقعیت خورشید مرکز سه سیاره : عطارد، ونوس و مریخ می باشد. درصورتی که بخواهید خط پیش بینی هموارتری داشته باشید، بدون تغییرات زیاد، پارامتر Smoothing Orb در بخش Option را افزایش دهید:

eXJv3kDYKC329JfTFywNsWXTrE2goXjoVgB50rxf.png

نظرات کاربران

0 / 1500
مقاله‌های مشابه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تحلیل‌اپ می‌باشد و محفوظ است. 2024 ©