آموزش نرم افزار Timing Solution - قسمت 24

نرم افزار
Dominant Astro Cycles module

این الگو  به ما این امکان را می دهد که از منظری دیگر سیکل‌های نجومی را بررسی کنیم. در همه الگوهایی که تا اینجا مطرح شده است، سیکل‌های نجومی را به عنوان یک موجودیت ثابت بررسی کردیم. به عبارت دیگر زمانی که درباره سیکل سالیانه صحبت می‌کنیم (سیکل خورشید) به صورت نوعی درباره ریزش در سپتامبر یا صعود قیمت در کریسمس بحث میکنیم. فرض ما بر این بود که سیکل‌های نجومی همیشه در یک یک مسیر مشخص حرکت می کنند. الگوی Dominant Astro Cycle پترن ثابت و مشخصی برای هر سیکل نجومی در نظر نمیگیرد. این الگو دوره‌هایی از زمان که این سیکل با رفتار بازار برخورد داشته باشد را جستجو میکند. رفتار کلی سیکل‌های نجومی ممکن است نسبت به زمان حال متفاوت باشد، به عنوان مثال عملکرد نهایی سیکل سالیانه در این لحظه ممکن است با عملکرد ده سال پیش این سیکل تفاوت داشته باشد. بطور کلی هر دو الگو با معرفی سیکل مورد بررسی شروع می شوند. سپس، برنامه به جستجوی یک پترن برای آن سیکل می گردد و مدل‌ها را بر اساس این پترن‌ها ایجاد می کند. در اینجا روش کار با این الگو را آغاز می‌کنیم. بعد از دانلود تاریخچه قیمت (بهتر است دیتای روزانه باشد) الگوی Dominant Astro Cycles <-- Advanced را اجرا کرده و روی گزینه "Calculate" که در شکل زیر نشان داده شده کلیک کنید:  

nJGjJzrydOIpI90Lv4EXWRKf4V8GNAMaHpavN7Nl.pngسپس این نمودار ظاهر می شود:

BoJ9cmcVywD8P2bR257XthYExSYKzjrkQPee1EcU.png

در این تصویر دسته‌هایی از خطوط راه راه مشاهده می‌کنید، هر یک از ردیف‌های افقی رنگی مختص یک سیاره می باشد. معنی رنگ‌ها بدین گونه است: رنگ آبی به معنی اینست که این سیکل هیچ برخوردی با حرکات قیمت ندارد، درحالی که قرمز روشن بیانگر دوره‌های زمانی است که این سیکل بالاترین همبستگی را با حرکات قیمت داشته است. مثلا برای خورشید (= سیکل سالیانه) این دوره‌ها همزمان با حرکات قوی قیمت در این سیکل می باشد:  

naGDV77Wa3UqbXw831V5hoc8MgkuMwciTzvAJLfu.png

دقت کنید که الگوهای رفتاری این سیکل‌ها در محدوده‌های زمانی مختلف، متفاوت می باشند و خطوط قرمز رنگ نیز بیانگر لحظاتیست که دوره‌های تناوب سیارات به خوبی حرکات قیمت را پوشش دهد. چگونه از این اطلاعات استفاده کنیم؟ قبل از هر چیز به قوی ترین سیکل‌های نجومی اخیر دقت کنید (یعنی خطوط قرمز را ببینید). به عنوان مثال در حال حاضر سیکل مریخ خیلی قوی شده است، درحالی که طی بحران بزرگ اقتصادی سیکل سیارات داخلی (خورشید، عطارد، زهره) نقش اساسی را در بازار سهام بازی کردند (از انتهای سال 2007 تا انتهای 2010، گرچه در حال حاضر (جولای 2010) سیکل مریخ در وضعیت قدرتمندی قرار دارد):  

XAt2sLziUBlc6zyrh47pbnmtndMH0CAu922bglyC.png

دوم، سعی کنید تاریخ‌های مشابه را پیدا کنید، به عنوان مثال روند کنونی سیکل مریخ، در سالهای 1998، 2002 و 2004 نیز وجود دارد؛ بررسی کنید که در این سال‌ها چه اتفاقاتی در بازار سهام رخ داده است:  

UCfLVlVKOFZnPTw2wfTDF54RUvWnTAdkvI8oJIwu.png

سوم، همچنین شما می توانید خط پیش بینی بر اساس سیکل های Dominant نیز محاسبه کنید. در این قسمت به سادگی می‌توانید سیکل مورد نظرتان را وارد کنید (در این مثال مریخ مورد نظر است) و سپس روی این گزینه کلیک کنید:  

XJqyR8uSuw2DF69NHXDgyHT8SlUb7EkTEMmOQ9ot.png

در کسری از ثانیه شما می توانید خط پیش بینی بر اساس سیکل Dominant مریخ را دریافت کنید:  

8IKjiTCrzV2mnmW7qR4hOXPBdMtFV0t34gWdM2S8.png

سعی کنید خط پیش بینی شامل سیکل خورشید هم باشد (که عملا همیشه برای همه بازارها عملکرد قوی دارد)، بنابراین شما این خط پیش بینی را بر اساس دو سیکل Dominant، خورشید و مریخ ایجاد می‌کنید:  

SeSblGJuEn30NnSdnQ65dloV3gMtePHcf0PCZsWL.png

پیشنهاد می‌شود که این دو پارامتر را تغییر دهید و حالت‌های مختلف را امتحان کنید، Stock Market Memory (SM) و مقدار overtones:  

eQDmQ2LnVbXfoTLNkFHggOi29RX5JdYvqBjgG2JR.png

 اولین پارامتر (SM) بیانگر اینست که سیکل‌ها تا چه مدت برقرار هستند، با Overtone های بیشتر جزئیات بیشتری از خط پیش بینی دریافت می‌کنیم. همچنین سعی کنید زودیاک‌های مختلف را امتحان کنید: Geocentric  ، Heliocentric و Planetary Phases.

 

نظرات کاربران

0 / 1500
مقاله‌های مشابه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تحلیل‌اپ می‌باشد و محفوظ است. 2024 ©