آموزش نرم افزار Timing Solution - قسمت 23

نرم افزار
Turbo Astro module

این مدل نجومی یک قالب بسیار ساده می باشد که خط پیش بینی سیکل های نجومی را خیلی سریع محاسبه می کند. همچنین شما می توانید خط پیش بینی سیکل‌های نجومی را از طریق قالب "Astronomy" محاسبه کنید. قالب‌های "Turbo" در نرم افزار تایمینگ سولوشن به معنی سریع و آسان ترین حالت موجود نسبت به بقیه قالب‌های این نرم افزار می باشند. برای شروع، تاریخچه قیمت یک سهم را دانلود کنید. به عنوان نمونه، در اینجا S&P500 را انتخاب کردیم. سپس "Advanced" -->"Turbo Astro" را انتخاب می کنیم. در این لحظه سیکل سالیانه (سیکل خورشید) برای شاخص S&P نمایش داده می شود.

HwRquOz25BmutDmDheKJgkP4nz9lQ561pMykLaVP.png

اکنون سیکل نجومی دیگری که بر S&P تاثیر گذار است را محاسبه می کنیم. سیکل Mars Synodic (سیکل تقارن مریخ، که دوره تناوب این سیکل کمی بیشتر از 2 سال می باشد). تیک گزینه Seasonal Cycle را بردارید و گزینه Mars Synodic را تیک بزنید. با اینکار خیلی سریع خط پیش بینی بر اساس سیکل تقارن مریخ نمایش داده می شود.

jHPuqEVyLkTntHBngehsK5CujDEAREXfA93PY7I2.png

برای بدست آوردن خط پیش بینی براساس هر دو سیکل مذکور، گزینه های Seasonal Cycle و Mars Synodic را تیک بزنید:

zIehpEJyCt8TiWac4DNisXNNn8gyMuS5VGbZgzNx.png

با انتخاب سیکل Mercury Synodic به روش ذکر شده، خط پیش بینی با جزئیات بیشتری ارائه می شود:

X6rlkGVsCFwFTE3eMSW4GuzUEWjxmx4H8josr5m5.png

حالا کمی فراتر بروید، سعی کنید خطوط پیش بینی را بصورت گروهی (Committee) محاسبه کنید. با انتخاب گزینه Committee می‌‍توانید چندین حالت مختلف از یک خط پیش بینی را ببینید.

xF87rUUxwolnU7Qz5QuAeu6aIP90vRV63fYbvRw0.png

ساده و کاربردی! آیا اینطور نیست ؟

اکنون سوال اصلی اینست: چگونه سیکل‌های نجومی را انتخاب کنیم؟ چه سیکل‌هایی مهم هستند و چه سیکل‌هایی اهمیت چندانی ندارند؟ پیشنهاد می شود بخش Spectrum را اجرا کنید، قله های روی نمودار Spectrogram  نشانگر قویترین سیکل های موجود در تاریخچه قیمت S&P می باشد. کافیست دوره تناوب سیکل های نجومی را چک کنید و فقط سیکل‌هایی که قله‌هایی با دوره تناوب تقریبا یکسان با آنها دارند را انتخاب کنید:

ypcXG5plnElNpngspqjAVCCpR6HGhIkqPTlytb29.png

مثلا در تصویر بالا نمودار Spectrogram یک قله روی سیکل 752 روز را نشان میدهد، حال آنکه ما سیکل تقارن مریخ (Mars Synodic) با پریود 780 روزه را داریم. سیکل‌های نجومی نامنطم می باشند بنابراین کمی اختلاف بین دوره‌های بدست آمده توسط  Spectrogram و دوره‌های نجومی واقعی، امکان پذیر است. همچنین شما میتوانید سیکل 584 روزه زهره را نیز امتحان کنید. این سیکل اکثرا برای ابزار های مالی مختلف عملکرد خوبی دارد. در پایان به این بخش بروید:

CQItYCs5tl4IVsZxlRVar8gXCg3S6g0OQUYUd6Ja.png

و با این پارامترها بازی کنید:

1gEiXumnbtujJ72iMT6uZqGRPXNDKj62cJizaLBQ.png

علائم رنگی برای Committee ؛

NV7pPUin2Ot8qkJ2IQ3xge9EjHiI6zwANDIo9N8F.png

فعال/غیرفعال کردن خطوط پیش بینی در Committee (SM مخفف "Stock Memory" می باشد)

zuLWt9iX5ORuSjtqMqywExFwtP9s38cxGdcSGEWu.png

این قسمت مقدار Overtones و حداقل دوره تناوب Overtone را نشان میدهد. مقادیر بیشتر overtones به معنی جزئیات بیشتر خط پیش بینی و در نتیجه ایجاد نویز بیشتر می شود.      

 

نظرات کاربران

0 / 1500
مقاله‌های مشابه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تحلیل‌اپ می‌باشد و محفوظ است. 2024 ©