آموزش نرم افزار Timing Solution - قسمت 12

نرم افزار

تکنیک های پیشرفته نمودار - Advanced Charting Techniques

DXxQbNGUcSFNbZx9CW0rv0wthxOoAOuNpMD5Zz2E.png

Fourier String

این تکنولوژی از قانون فوریه که توسط Jean Baptist Fourier مطرح شد، گرفته شده که می گوید: "تمام فرایند‌هایی که در جهان هستی اتفاق می افتد، حاصل تنوع نوسانات برخی رشته هاست". اول از همه نوسان رشته اصلی را می شنوید؛ در تصویر زیر اولین نوسان است که تمام طول رشته را شامل می شود. علاوه بر این لرزش نیمی از طول رشته را می شنوید که این اکتاو (نت‌های هشتگانه موسیقی) بعدی از صدای اصلی است. همچنین صداهای 3/1 و 4/1 را می شنوید. این افزودن‌ها به صدای اصلی Overtones نامیده می شود.

hz3Y4x3UAx0rczikvuEKe8oR1gT3tQ3Ty1mAXaJz.png

برای استفاده ازاین تکنولوژی اولین کاری که باید انجام دهید این است که گزینه Fourier String را انتخاب کرده و طول یه رشته را انتخاب کنید. برای مثال من اینجا فاصله بین دسامبر 2015 تا دسامبر 2016 را انتخاب کردم. بین این دو نقطه موس را درگ کنید، بعد مشاهده می‌کنید که برنامه چطور این رشته را می‌نوازد. مهم ترین نکته طول رشته انتخابی شماست و گاهی ممکن است بازار پس از مدتی شروع کند به نواختن آهنگی کاملا متفاوت با قبل. برای غنی سازی پروجکشن لاین می توانید مقدار Overtones را افزایش دهید. پرکاربرد ترین آپشن های این تکنیک، طول رشته و مقدار Overtones است.

VL8CQjeXPW0n3MyMLwJ1mCljPizYoCMcsVZrdkXN.png

Harmonic String

در ادامه تشابه سازی موزیکال، فرض کنید شما می دانید که در سه ماه اخیر دو موج غالب در روز‌های معاملاتی 35 و 46.3 دارید. به عبارت دیگر، بازار دو صدا را می نوازد: صدای روز های 35 و 46.3 . می‌توانید این را به عنوان یک ابزار موسیقی با دو رشته در نظر بگیرید. تفاوت این ابزار با Fourier String در این است که درهارمونیک استیرینگ، طول رشته ها ثابت است و صدا های بیسیک تغییری نمی‌کند. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که اثر چند موج ثابت در یک رشته را ببینید. چون از روزهای معاملاتی در این ابزار استفاده می‌کنید، حتما نمودار را روی گزینه Bar تنظیم کنید. این تنظیم برای دیتاهای زیر روزانه بسیار حائز اهمیت است. پس از انتخاب گزینه Harmonic String، حداقل فاصله سه ماه را با درگ کردن موس انتخاب کنید. سپس قسمت نشان داده شده در شکل، طول امواج را نوشته و Ok را کلیک کنید.

Pu9pRFEe7NbCmsgVOYvMjCAEwp8QWms6bqwsRqeL.png

Price chart slice

این ابزار این امکان را می دهد که چارت قیمتی مشابه هر دوره‌ای از نمودار قیمتی را بیابید. این تکنیک برمی‌گردد به این باور عمومی در مورد تشابه و تناوب در دوره‌های اقتصادی. با این ابزار می‌توانید این تشابهات و تناوب‌ها را به سرعت چک کنید. در گام اول استفاده از این ابزار، باید یک فاصله زمانی یا دوره مالی تعریف کنید تا دوره مشابه آن را بیابیم. برای مثال کلیک اول موس روی تاریخ دسامبر 2016 زده تا تنظیم قطعه تحلیلی از چارت قیمتی را شروع کنیم. کلیک دوم این قطعه را تکمیل می کند؛ همان قسمتی از چارت که شما در صدد یافتن مشابه آن هستید. سپس مقیاس دوم روی اسکرین ظاهر می‌شود که با قطعه تحلیلی حرکت می‌کند و اصطلاحا به هم گره خوردند. حالا شما آماده هستید که به دنبال مشابه ترین قسمت نمودار قیمتی با قطعه تحلیلی خود بگردید. باحرکت دادن موس الگوی شما حرکت می کند.

irIqB8owDn5AtMXExMrttfwqu3ov1L5m1ujm7Nlo.png

برای حرکت دادن نمودار می‌توانید از دکمه‌های شیفت استفاده کنید.

CS5fCSELOHtcSWaMLhIZWVj9q8uuNGjhXzuIH2Tr.png

پس از اینکه قطعه مشابه مورد نظر خود را پیدا کردید، با دو کلیک موس کار خود را نهایی کنید. کلیک سوم در پایان قطعه مشابه و کلیک چهارم برای تنظیم الگو بر روی محور عمودی است. کلیک چهارم را به گونه‌ای تنظیم کنید که با قطعه اصلی متناسب شود.

Planetary adjusted price chart slice

می خواهیم برخی از الگوهای منظم را در نمودار حتی در پر هرج و مرج ترین زمان ها پیدا کنیم. تکنیکی که در ادامه توضیح می دهیم به پیدا کردن برخی نقاط لنگرگاهی زمانی کمک می کند، برخی الگوهایی که در تاریخچه نمودار تکرار می شوند. در واقع پاسخ به این سوال است که مثلا "در یک ماه یا دوماه گذشته یا ... وقتی ماه از برج حمل گذشت، چه اتفاقی برای بازار افتاده است؟ و ما چگونه می توانیم از آن اطلاعات استفاده کنیم؟" برای شروع Planetary adjusted price chart slice را انتخاب کرده، با درگ موس زمان مورد نظر را انتخاب کنید. اولین گراف (گراف قرمز) مربوط می شود به تاریخ 24.7.2016، شروع همین منطقه‌ای که انتخاب کرده‌ایم و قمر وارد برج حمل شده است. گراف دوم به تاریخ 27 Jun 2016 اشاره دارد که نزدیک ترین زمان به 24 جولای است که ماه از برج حمل گذر کرده است. و گراف سوم (آبی) مربوط به تاریخ 20 آگوست 2016 است. بنابراین می توانیم سه قسمت از نمودار قیمتی را مشاهده کنیم که به ما نشان می دهد بعد از ورود قمر به برج حمل چه اتفاقاتی برای قیمت افتاده است. با این تکنیک می توانید الگوهای سیاره‌ای که در طول چارت قیمت تکرار می‌شوند را پیدا کنید. به منطقه‌ای که در هر سه گراف مشابه هستند توجه کنید؛ منطقه‌ای که در شکل زیر هایلایت شده و هر سه یک حرکت صعودی را نشان می دهند.

H3anUl2W5DlKpHgCnu1yb1NV4nY3R5fjvZIA8ME0.png

نظرات کاربران

0 / 1500
مقاله‌های مشابه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تحلیل‌اپ می‌باشد و محفوظ است. 2024 ©