آموزش نرم افزار Gannzilla - قسمت 6

نرم افزار

این پازل را چه کسی بهم زد؟

بر سبیل مقدمه و چاشنی شیطنت برای آغاز می گویم: بزرگترین محرومیت ما در زمانه مدرن، آسمان است. ما هیچ سهم سازنده ای از آسمان نداریم که هیچ و تنها آبهای از این سر و سرگشتی از آن طرف. می ماند چشمک هایی که گاهی کواکب ثابته از فلک هشتم به طنازی به ما می زنند (کواکب ثابته، مجموعه ای از ستارگانی است که در نجوم کهن در فلک هشتم قرار دارند و بسیار کند هستند). در حالی که نمی دانیم و نمی توانیم بپرسیم حتی آن ستاره زنده است؟ یا آخرین پیام از دوردستی بعید برای ماست. 

RGOFtTY4YCa1dn786n0Mq4e6PT19ClXa5RDWSWoM.jpg

ما در گسستی از علم  کهن به سر می بریم که بسیار ناراحت کننده است. آسمان، زمین و زمان و همه در غالبی از یک واحد در اختیار کهن زیستگانِ این زیستگاه کهن بود و هر دم از این باغی بری می آمد و قطعه ای می کند و با خود می برد. و ما حالا در جمع آوری این گسستیم. اعداد، منازل قمر، اشکال ، حروف، موسیقی، و ... بگذریم. شرط رسیدن به واحد درست مثل پازلی از تصویری درست از هستی است. انگار باید ندای سرداد و هر چیزی را سر جای خودش قرار داد. هر چیزی در حد اندازه ی خودش نه کمتر و نه بیشتر پس شروع می کنیم: برای فهمیدن رفتار زمان و قیمت باید ترکیب هر کدام را به نیکی شناخت، بی کم و کاست. بدون فروگذاشتن. تا اینجای راهی که آمدیم تصویری از منطقه البروج و تقسیم بندی های آن را بحث کردیم . ترکیب های فیبوناچی را روی منطقه گذاشتیم و تقسیم بندی ها رو بررسی کردیم. حالا بررسی تک تک اجزای آن می پردازیم:

gxGPmUceDVvVzFk7nH0d8oAAfow0bOH01J8HBY4X.jpg

منوی سمت چپ: Layout

Visible: با تیک زدن یا برداشتن تیک شما شاهد بودن و نبودن مربع 9 تایی خواهید بود. علت وجودی این امکان برای ما قابلیت بررسی قیمت و زمان را تنها بُعد آسمان برای ما ایجاد می کند. به این معنا که بدون مربع با حضور زمان بدون دخالت تبدیل آن به مربع های کوچک و بزرگ قیمت و زمان تنها از یک جنس و و در سیکل دایره ای با دخالت دادن درجات و نظرات قابل بررسی است.

Clockwise: اگر تیک مربع را اعمال کنیم حالا می توانیم به دلخواه وبا توجه به موقعیت رفتاری آسمان در زمان بالانس شدن قیمت و زمان از رفتار ساعت گرد و یا پادساعت گرد مربع استفاه کنیم. علت وجودی این امکان از نوشته ها و چارت های خود گن الگوبرداری شده است.

Size: دورها.ما زمانی که از 1 تا 9 می رسیم می گویم یک دور. و یا چرخش .علت وجودی این امکان این است که ما با کم زیاد کردن دور ها یا چرخش ها می توانیم به رِنج های مختلف سهم ها و حتی در بٌعد زمان برای تخمین و پیش بینی زمان وقوع کف و سقف ها در محدوده ی فعالتی سهم یا جفت ارزها.

View: می دانیم که مربع و فلسفه ی مربع 9 تایی ، زمینی و کردن آسمان است. 9 عددی کامل در سیستم های عددی مختلف. این قسمت این امکان را برای ما ایجاد می کنید که بتوانیم بعد زمان و قیمت را مطابق نیاز به تقسیم بندی های مختلف درآوریم. گاه رفتار یک سهم در زمان و قیمت نیاز به تقسیم بندی 4تایی و گاهی به تقسیم بندی 36 تایی است. ما با این قسمت می توانیم (با بررسی گذشته ی سهم ها قالب حرکتی آنها را بدست بیاوریم)

Data type & Increment: این قسمت به ما امکان تقسیم بندی درست زمان را تا حد دقیقه به ما می دهد. و حتی ادغام آنها در همدیگر در مربع 9 تایی. قیمت،روزهای تقویمی، و ساعت.هر کف و هر سقفی در جمع شدن قیمت و زمان است. این زمان می تواند از یک دقیقه تا یک قرن باشد و قیمت هم می تواند از کمتری واحد خود تا واحد های اساسی مثل واحد های شاخص ها باشد. مهم نیست. مهم تصمیم ما در انتخاب سیستم و زمان معاملاتی ماست.

Show trading days: این قسمت این امکان را برای ما ایجاد می کند که با پیش فرض تقویم خود نرم افزار در مربع تنها روزهای باز و یا روزهای معاملاتی به نمایش دربیاد.این امکان برای اهداف مربع کردن زمان و قیمت تنها با استفاده از کندل های چارت بدون در نظر گرفتن روزهای تقویمی یا زمان حقیقی است.

Format: در این قسمت ما می توانیم با توجه به خواست و نیاز خود تاریخ و زمان مناسب را در قالب روز/ماه/سال به نمایش دربیاوریم

Session: این قسمت بر ای معاملات کوتاه مدت هست. گاه نیاز بر این هست که در بازار های داینامیک با رفتار های پرشتاب زمان های معاملاتی را اززمان شروع تا بسته شدن در قالب تایم فریم ها کوچیک مدل و تحلیل کنیم.

Holidays: روزهای تعطیل. در هر کشوری و تقویم روزهای تعطیل تاثیر خودش را بر بازار می گذارد. نرم افزار این امکان را به ما می دهد که با توجه به تقویم کشور خود حتی روزهای تعطیل خود را به آن اضاضه کنیم.

Highlight: این قسمت برای ما تقاطع اصلی و قطری را نشان می دهد و این امکان را می دهد که برای برجسته کردن آن از نوع دیگری که با منطق دور و چرخش هست به نمایش در بیاید.

Show marks: این قسمت برای این هست که ما بتوانیم قیمت ها مربع های کوچک را دبل کلیک بر روی مربع برجسته و رنگی کنیم. سبز قرمز و زرد.

Show numbers: در این قسمت می توانیم از این امکان برخوردار بشویم که مربع های کوچک را شماره گذاری کنیم. این امکان به این دلیل هست که ما بعد از تنظیم میزان واحد های رشد و ریزش یا زمان ها بتوانیم برای پیش بینی دقیق تر میزان حرکت هر دو را با توجه به چرخش به دقت پیش بینی کنیم.


نویسنده: م.آیین

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

0 / 1500
مقاله‌های مشابه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تحلیل‌اپ می‌باشد و محفوظ است. 2024 ©