اسکن ست آپ های مختلف در داینامیک تریدر

نرم افزار

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی و خوب در نرم افزار داینامیک تریدر اسکن اتوماتیک نرم افزار روی یک سری ست آپ های تعریف شده خود نرم افزار می باشد. برخی از این ست آپ ها در جهت روند است و وقتی سیگنال اش صادر می شود بیانگر آن است که سیگنال معامله جدید در همین جهت روند فعلی صادر شده است و برخی نیز برگشتی هستند که در صورت صدور سیگنال بیانگر آن است که روند حرکتی بازار بطور کامل تغییر یافته است. از منوی Scan در نرم افزار داینامیک تریدر وارد قسمت DT trade SetUP Scanner شوید که در تصویر زیر مشخص است.

fQaBua2FF5n3HbPRVqsR7qlF7hJHvvkkeuJzQHna.png

از قسمت تصویر بالا می توانید وارد صفحه ای شوید که به چند قسمت تقسیم شده است که در ادامه تمامی موارد توضیح داده می شود.

v2YfY4Ucsmxw3r2Pc8StwpTbf2uPGXEBi4LyOOyY.png

در انتهای هر روز معاملاتی این اسکنر بر اساس دیتای آن روز شروع به اسکن دیتا می کند و خروجی را ایجاد می کند. نکته با اهمیتی که باید توجه شود این است که داینامیک تریدر در این قسمت صرفاً دیتای تایم فریم روزانه را اسکن می کند. اگر در جدول خروجی عبارت N/A را دیدید بیانگر ان است که دیتا برای خروجی تولید نشده است. روی هر یک از گزینه های بند 2 که خواستید اسکن برایتان صورت گیرد می توانید کلیک کنید و روی هر گزینه کلیک شده اگر کلیک راست کنید تنظیمات داخلی اش ظاهر می شود. به عنوان نمونه در شکل زیر در ست آپ GP کلیک راست شد تا تنظیمات داخلی اش همانند شکل زیر ظاهر شود.

uk9EWjIGxqIqGX1SYmKobygGX5PcVhSLVMuNkuft.png

از قسمت 3 میتوانید روزی که می خواهید اسکن صورت گیرد را انتخاب کنید. از قسمت 4 مشخص می کنید کدام پورتفوی شما اسکن شود حتما مد نظر قرار دهید که تایم فریم فقط روزانه باشد. از قسمت 5 میتوانید اسکن را آغاز کنید. در مثال زیر تمام گزینه های ست آپ ها فعال شده است و برای تاریخ 14 مارچ 2018 از اسکنر خواستیم در تمام گزینه های پورتفوی نشان داده شده در تصویر بچرخد و در ان روز هر گزینه ای که شناسایی شد را لیست کند. در تصویر دو گزینه USDJPY و XAUUSD(طلا) خروجی داده که کندل مربوطه را ساخته است که برای دلار ین ست آپ RCD و برای طلا ست آپ NR ساخته شده است. که NR ست آپ ادامه دار بودن روند یا بریک اوت کوتاه مدتی محسوب می شود. و RCD یک ست آپ برگشتی محسوب میشود.

3rBoCTJNvH2MYR2MdfCYfPGtGNL57nkLBRx2PNyT.png

عدد اعلام شده در دو ستون آخر در آموزش هر یک از ست آپ ها مفصل توضیح داده می شود. تمام ست آپ ها در بخش های مختلف آموزش نرم افزار داینامیک تریدر توضیح داده خواهد شد. در حال حاضر گزینه های زیر توضیح داده شده : Lizards GKRDI EB  تصویر زیر مربوط به 14 مارچ دلار-ین و طلا می باشد. که در نمودار طلا در ادامه یک روند نزولی انتهای اصلاح برگشت و نزولی شدن مجدد را نشان داده که حدود 5 روز ریتم کاهشی ادامه دار بود. در خصوص دلار-ین نیز کندل برگشتی RCD ساخته که ریتم پس از چند روز صعود وارد مدار کاهشی شد.

نمودار دلار-ین :

oMppUIcsp1ewzYaCBH0uziZQAJ91n2usDNiSUILP.gif

نمودار طلا :

8rEhWMMHWMdV9PhtJrGCRfyeo94lApJ2O4OafDPz.gif

 

منبع : Cyclical Waves

نظرات کاربران

0 / 1500
مقاله‌های مشابه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تحلیل‌اپ می‌باشد و محفوظ است. 2024 ©